Foto Galeri

Trabzon’da doğan sanatçı müzik kariyerine 1974’te Ankara Devlet Operası’nda başladı. Maestro Gallo, N.Nikolov Roman Verlinsky ve İhsan Şenol ile opera üzerine ustalık eğitimi aldı. Sevil Berberi, Don Giovanni, Alayın Kızı, Rita, Carmina Burana, Prens Igor, Sihirli Flüt, Rigoletto, Don Pasquale, Cosi Fan Tutte, Öylesine bir Dinleti, Faust, Yunus Emre, gibi 30’un üzerinde eserin başrolünü oynadı.

Bunun yanısıra Rusya, Moldava, Bosna, Kazakistan, Azerbaycan, Almanya, Çin, Singapur, Hong-Kong, Amerika , Avusturya, Italya’da temsiller ve konserler gerçekleştirmiş ve 2003 Dünya Kupası’nda Ulusal Marşımızı seslendirmiştir.

Sanatçının gitarist Bekir Küçükay’la birlikte Sevda Türküleri adlı bir albümü bulunmaktadır. 2004 Ocak ayında Şef Rengim Gökmen yönetiminde Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde A.Saygun’un Yunus Emre Oratoryosu CD si yayınlanmıştır. Yurt içinde de çeşitli turnelere ve İzmir, Efes, İstanbul gibi uluslararası festivallere katılan sanatçı, son olarak 11. Aspendos Festivalinde Carmina Burana, Yunus Emre ve Rigoletto olmak üzere üç eserin başrollerini seslendirmiştir.

Sanatçı 2004-2005 sezonunda Saraydan Kız Kaçırma, Rigoletto, Arşın Mal Alan, Sevil Berberi ve Mavi Nokta operalarının başrollerini oynamıştır. 2005 yılı Eylül ayında Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirilen 3 Tenor konserinde % 50 si Türk eserlerinden oluşan parçalar seslendirmiştir..